FUNKCJA INSPEKTORA OCHRONY DANYCH

UŚCISK
kłód
DOST

OUTSOURCING FUNKCJI INSPEKTORA OCHRONY DANYCH (IOD)

RODO nakłada obowiązek wyznaczenia Inspektora Ochrony Danych Osobowych w sytuacji, kiedy główna działalność polega na operacjach przetwarzania, które ze względu na swój charakter, zakres lub cele wymagają regularnego i systematycznego monitorowania osób, których dane dotyczą, na dużą skalę, oraz tych, z których główną działalnością przetwarzanie danych jest nierozerwalnie związane. Oznacza to, że obowiązek dotyczy w równym stopniu operatorów sieci telefonicznych, banki, firmy hostingowe, szpitale i ośrodki medyczne (co nie powinno budzić wątpliwości) jak i hotele, apteki, salony odnowy biologicznej, spółki świadczące usługi ochrony mienia, firmy świadczące usługi pośrednictwa pracy, najmu pracowników, prowadzące serwis ogłoszeń w Internecie i in.

Czy zatem warto skorzystać z usług zewnętrznego Inspektora Ochrony Danych Osobowych?
Naszym zdaniem, tak.

Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, w ramach którego Inspektor Ochrony Danych jako osoba „z zewnątrz” cechuje się swobodą i niezależnością w podejmowanych działaniach, dzięki czemu przedsiębiorca nie zostanie posądzony przez organ nadzorczy o pozorność działań w zakresie ochrony danych osobowych.

Outsourcing funkcji Inspektora Ochrony Danych daje gwarancję najwyższych kompetencji oraz możliwość skupienia się na bieżącym funkcjonowaniu firmy w jej głównym przedmiocie działalności.

Ponadto, w ocenie niezależnych firm audytorskich powołanie zewnętrznego Inspektora Ochrony Danych znacząco wpływa na wiarygodność firmy w obrocie gospodarczym a nierzadko pozwala również obniżyć koszty prowadzonej działalności.

W ramach opisanej wyżej usługi specjalista z zakresu danych osobowych w ramach prowadzonej przez siebie działalności pełni dla Państwa rolę Inspektora Ochrony Danych odpowiadając za:

1. zapewnienie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych;
  2. systematyczne szkolenia pracowników;
  3. kontakty z Klientami i podmiotami trzecimi w zakresie zgłaszanych zapytań odnośnie kwestii RODO;
  4. współpracę z osobami zatrudnionymi przez Przedsiębiorcę w zakresie rozwiązywania problemów i wątpliwości generowanych przez RODO;
  5. obsługę tzw. incydentów bezpieczeństwa;
  6. opiniowanie umów, kontraktów i innych dokumentów w zakresie zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych;

Wynagrodzenie za pełnienie funkcji zewnętrznego Inspektora Ochrony Danych ustalane jest indywidualne, w zależności od wielkości i potrzeb konkretnego przedsiębiorcy.

Zaufali nam już m.in.:

OTOPRZYGODA PLANTPOL

Zainteresowanych usługą zewnętrznego Inspektora Ochrony Danych zachęcamy do kontaktu:

drogą mailową pod adresem:

kontakt@fundacjaentropia.pl lub rodo@fundacjaentropia.pl

telefonicznie:

790 494 135 (Paweł Zawartka)

lub za pośrednictwem formularza kontaktowego: