Wdrożenie RODO w małej spółce

wdrożenie RODO w małej spółce

Fundacja ENTROPIA ma doświadczenie w obsłudze małych spółek pod kątem RODO. Obsłużyliśmy wielu przedsiębiorców z całej Polski zdobywając konieczne doświadczenie, stale udoskonalając swoje usługi. Wdrożenie RODO w małej spółce to autorski produkt, którym możemy się pochwalić.

Jakie dane osobowe przetwarzane są w małej spółce?

Wdrożenie RODO w małej spółce ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ochrony danych osobowych.

Przedsiębiorca prowadzący działalność w formie spółki przetwarza dane osobowe pracowników, klientów oraz kontrahentów. Gromadzi (a więc przetwarza) również dane osób trzecich – np. prawników, księgowych, informatyków, potencjalnych klientów, czy osób zapisanych do listy mailingowej.

Ochrona przetwarzanych danych osobowych jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

Wdrożenie RODO w małej spółce – ankieta audytowa

Swoją pracę poprzedzamy przeprowadzeniem autorskiego audytu. Przygotowaliśmy ankietę audytową, która pozwala nam na zdalne wdrożenie RODO w Państwa firmie. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa. Tylko dyscyplina może pomóc walczyć nam z zagrożeniem. Powinniśmy dbać nie tylko o siebie, ale również o pozostałych obywateli. Co przy tym ważne ankieta jest napisana przystępnym językiem, przez co jej wypełnienie jest bardzo proste. Zajmuje niewiele czasu, a nam daje pełen obraz przedsiębiorstwa.

Rzetelnie wypełniona ankieta pozwala nam poznać obszary, w których biuro rachunkowe przetwarza dane osobowe. Jest również źródłem wiedzy o środkach ochrony oraz dostrzeganych zagrożeniach.

Na podstawie ankiety przygotowujemy dedykowane dokumenty RODO dla małej spółki.

Dedykowane dokumenty RODO dla małej spółki

We współpracy z prawnikami – adwokatami i radcami prawnymi prowadzącymi własne kancelarie prawnicze – specjalistami z zakresu ochrony danych osobowych przygotowujemy dedykowane dokumenty RODO dla przedsiębiorców.

Nie ilość, ale jakość dokumentów jest najważniejsza. W naszej opinii nie sposób zapewnić należytej ochrony danych osobowych posługując się ogólnodostępnymi szablonami kiepskiej jakości. Nasze dokumenty są przygotowywane pod konkretną spółkę. Uwzględniają uwarunkowania stosowane przez indywidualne podmioty, w tym m.in. programy na których pracują.

Swoją siedzibę mamy w Jaworznie na Śląsku, jednak działamy na terenie całej Polski. Nasi specjaliści prowadzą wdrażają RODO w spółkach z siedzibą w Krakowie, w Warszawie, w Katowicach, w Gdańsku, w Rzeszowie, w Łodzi, czy we Wrocławiu. Przygotowujemy dokumentację RODO dla farmaceutów w Poznaniu, w Kielcach, w Lublinie i w Gdyni.

Co ważne udostępniamy dokumenty elektronicznie, w formie edytowalnej. Jesteśmy również do dyspozycji Klientów po procesie wdrożenia RODO. Zawsze podkreślamy, że ochrona danych osobowych to ciągły proces, a nie jednorazowe działanie.

Dobre praktyki RODO dla małej spółki

RODO to nie tylko nakazy i zakazy. To zbiór reguł dobrego postępowania. Wytyczne, które każdy powinien dostosować do swojej firmy. Nie ma tam sztucznych zapisów o tym, że hasło ma liczyć 8 liter, 2 cyfr i 1 znak specjalny. Przedsiębiorca sam powinien dostosować poziom ochrony do swojej firmy.

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu wypracowaliśmy dobre praktyki dla aptek w zakresie RODO. W ramach współpracy doradzamy lub odradzamy pewne rozwiązania. Sugerujemy sprawdzone przez nas metody działania.

Jesteśmy do dyspozycji Klientów.

***

Kontakt z prawnikami specjalizującymi się w ochronie danych osobowych możliwy jest za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego

Fundacja Entropia z siedzibą w Jaworznie jest niezależnym podmiotem realizującym zadania z zakresu ochrony danych osobowych i oceny zgodności (compliance), zrzeszającą specjalistów z zakresu w/w tematyki tj. prawników i ekspertów ds. compliance.

Fundacja ENTROPIA specjalizuje się w obsłudze biur rachunkowych pod kątem RODO (więcej o tym można przeczytać w tym artykule: https://fundacjaentropia.pl/wdrozenie-rodo-w-biurze-rachunkowym/).

Wiodącym przedmiotem naszych działań pozostaje wdrożenie RODO i przygotowanie dokumentacji RODO, które realizujemy nieprzerwanie od 2016 r., a obecnie także w sposób całkowicie zdalny (wysyłka elektroniczna), na terenie miast wojewódzkich – Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, a w szczególności w województwie śląskim: Jaworzno, Bielsko-Biała, Bieruń, Czechowice-Dziedzice, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lędziny, Sosnowiec, Mysłowice, Ruda Śląska, Tychy, Imielin, Chorzów, Piekary Śląskie, Bytom, Gliwice, Radzionków, Sławków, Zabrze, Częstochowa, Będzin, Pszczyna, Tarnowskie Góry, Wodzisław Śląski oraz województwie małopolskim: Kraków, Dąbrowa Tarnowska, Niepołomice, Tarnów, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Chrzanów, Bochnia, Nowy Targ, Gorlice, Zakopane, Skawina, Andrychów, Wadowice, Wieliczka, Dobczyce, Limanowa, Proszowice.