Wdrożenie RODO oferta, usługi RODO

wdrożenie rodo oferta

Temat: Wdrożenie RODO oferta

Należyte przygotowanie swojej firmy do ochrony danych osobowych stanowi nie tylko realizację obowiązku nałożonego przez bezwzględnie obowiązujące przepisy, ale jest również przejawem prowadzenia biznesu na miarę XXI wieku. Wszyscy już rozumieją, że dane osobowe mają wymierną wartość finansową i dlatego należy je chronić.

W tym celu właśnie powstało RODO – dokument na skalę europejską, o charakterze ogólnym. Nowoczesny, bo wyznaczający pewne kierunki działania, ale nie narzucający żadnych gotowych rozwiązań w postaci np. cotygodniowej zmiany hasła. Innowacyjny, bo przerzucający na przedsiębiorcę obowiązek dostosowania kwestii ochrony danych osobowych do zdiagnozowanego przez siebie ryzyka w tym zakresie. W końcu doniosły prawnie, ponieważ obowiązuje każdego przedsiębiorcę, pod sankcją kar finansowych.

O RODO można by pisać wiele, szczególnie po przeszło dwóch latach od jego wejścia w życie. Nie taka jednak jest intencja tego artykułu. W tym momencie chcieliśmy bowiem przedstawić Państwu zakres usług Fundacji – baza wiedzy dostępna jest natomiast w tej sekcji: artykuły o RODO.

Wdrożenie RODO oferta

Fundacja ENTROPIA powstała w 2014 roku i od samego początku zajmuje się problematyką ochrony danych osobowych. Od 2016 roku zaczęła analizować RODO i prowadzić pierwsze prace mające na celu wdrożenie go u rodzimych przedsiębiorców.

W oparciu o lata doświadczeń wypracowane zostały trzy zasadnicze modele współpracy.

Przygotowanie dedykowanych dokumentów RODO

Nie jesteśmy zwolennikami szablonów, gdyż one się zwyczajnie nie sprawdzają. Dlatego w gronie prawników – specjalistów z zakresu ochrony danych osobowych stworzyliśmy ankietę audytową, która pozwala nam dokładnie poznać przedsiębiorstwo Klienta i na tej podstawie przygotować dokumenty skrojone pod konkretną działalność.

Pełen zakres informacji znaleźć mogą Państwo pod tym linkiem: dedykowane dokumenty RODO.

Objęcie funkcji Inspektora Ochrony Danych

Niektórzy przedsiębiorcy powinni (a część z nich ma taki prawny obowiązek) wyznaczyć w swojej firmie Inspektora Ochrony Danych, czyli podmiot, który odpowiedzialny będzie za odpowiednie wdrożenie RODO i utrzymywanie wysokiego poziomu ochrony danych w firmie. Z powodzeniem pełnimy takie funkcje w dużych podmiotach gospodarczych.

Pełen zakres informacji znaleźć mogą Państwo pod tym linkiem: przejęcie funkcji IOD.

Szkolenia

Fundacja, jako podmiot wyspecjalizowany w ochronie danych osobowych, realizuje szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu RODO. Szkolimy zarówno przedsiębiorców, jak i ich pracowników, w tym inspektorów ochrony danych.

Pełen zakres informacji znaleźć mogą Państwo pod tym linkiem: szkolenia.

***

Nasi specjaliści gotowi są na udzielenie wszelkich informacji dotyczących poruszanych kwestii. W tym celu zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego i opisania swoich potrzeb:

Wdrożenie RODO oferta Fundacji obejmuje kompleksową obsługę z zakresu ochrony danych osobowych.